Komu pomáháme

Obecně prospěšná společnost Andromeda má jako primární cíl pomoc sociálně znevýhodněným dětem do dvanácti let věku vyrůstajícím v Klokáncích, dětských domovech nebo azylových domech.

Smyslem projektu je zmírnění citové deprivace těchto dětí. Každé z nich navštěvuje po celý školní rok jeho „víla“, dobrovolnice, která mu věnuje svůj čas a nabízí podporu v těžkém období jeho života – vyrůstání bez rodinného zázemí.

Posudky k projektu Andromeda

O projektu Andromeda z pohledu psychologa

Mgr. Jindra Šalátová, Klokánek Láskova

stáhnout soubor

Recenze Projektu Andromeda

M.Phil. (Cambridge) et M.Sc. Kristýna Bušková

stáhnout soubor

Klokánek Hostivice

www.klokanekhostivice.cz

Založený v roce 2004 na místě bývalé školy v rámci projektu Fondu ohrožených dětí s kapacitou 48 lůžek. V okolí města je krásná příroda a děti mohou navštěvovat místní školy.

Hodnocení spolupráce s námi

Klokánek Štěrboholy

www.klokanek-sterboholy.cz

Založený v roce 2005 na místě zemědělského učiliště v rámci projektu Fondu ohrožených dětí s kapacitou 48 lůžek. Specifikum tohoto Klokánku jsou 3 manželské páry, které se starají o děti spolu s pečovatelkami a tak je dětem dán i mužský vzor.

Dětský domov Strančice

www.ddstrancice.cz

Specializované dětské zařízení s ambulatní a lůžkovou částí určené pro děti zpravidla do tří let věku a financované Středočeským krajem. V roce 2009 proběhla rozsáhlá rekonstrukce zařízení. Nyní centrum proskytuje útočiště i pro určité množství zdravotně a mentálně postižených dětí.

Klokánek Láskova

www.klokanek-laskova.cz

Založený v roce 2003 na místě mateřské školky v rámci projektu Fondu ohrožených dětí s kapacitou 41 lůžek.

Hodnocení spolupráce s námi

Azylový dům Otevřené srdce

www.mater-et-pueri.cz/fotogalerie/azylovy-dum-otevrene-srdce

Založený v roce 2002 občanským sdružením Otevřené srdce s kapacitou 56 lůžek. Zařízení přijímá matky s dětmi, které se ocitly v krizové sociální situaci a úzce spolupracuje s neziskovou společností Mater et pueri.

Hodnocení spolupráce s námi